Brusivo v kovovém, hybridním a galvanickém pojivu

Nabízíme brusivo na následující operace:

  • řezání,
  • ostření nástrojů,
  • broušení skla,
  • honování,
  • broušení otvorů.

K výběru vhodného produktu pro Vás prosím buď vyplňte náš poptávkový formulář, nebo se obraťte na našeho regionálního zástupce.

Pojiva kovová, hybridní a galvanická doporučujeme na aplikace s vysokým požadovaným objemovým výkonem a velmi dlouhou životností brousicího nástroje.

Všechna tři zmíněná pojiva obsahují přechodné kovy, nejčastěji se u nich setkáváme např. s mědí a niklem. Základní rozlišení mezi těmito pojivy je následující:

  • Pojiva kovová tvoří ve směsi s brousicími zrny souvislou pracovní vrstvu, která je vyráběna spékáním buď samostatně nebo spékáním na předhotoveném nosném těle. Tato souvislá pracovní vrstva brousicích zrn se v průběhu broušení opotřebovává, čímž dochází k vylamování jednotlivých brousicích zrn a obnažování nových brousicích zrn. Brusivo v kovovém pojivu lze orovnat pouze na speciálních strojích, např. elektroerozivně. Z tohoto důvodu používáme brusivo v kovovém pojivu převážně na hrubovací operace. Chceme-li kromě hrubování také dokončovat, musíme naplánovat dostatečně dlouhou záběhovou dobu k „přizpůsobení“ tvaru pracovní vrstvy brousicího nástroje broušenému obrobku.
  • Pojiva hybridní představují kompromis mezi vlastnostmi pojiv pryskyřičných a pojiv kovových. Jejich stavbu lze popsat jako směs sousedících kovových a pryskyřičných fází. Oproti kovovým pojivům umožňují hybridní pojiva vyšší hodnoty radiálního záběru ae a podporují tzv. efekt samoostření.
  • Pojiva galvanická sestávají z jediné vrstvy brousicích zrn v galvanicky naneseném pojivu. Galvanická pojiva se vyznačují otevřenou strukturou a umožňují dosahovat velmi vysokých objemových výkonů při hrubovacích operacích. Jsou však méně vhodná pro dokončovací operace.

Pro návrh brousicího nástroje přesně Vám na míru se obraťte na naše regionální zastoupení.

Fotogalerie

Novinky a aktuality

Technologické poradenství

Technologické poradenství

1.9.2021

Nově Vám nabízíme optimalizaci Vašeho brousicího procesu s ohledem na Vaše konkrétní podmínky. Více v sekci Technologické poradenství.

Procut Next Generation 6

Procut Next Generation 6

3.2.2021

Ata Group přichází s novou generací tvrdokových fréz Procut

Nová prodejna Turbin Nord

Nová prodejna Turbin Nord

21.4.2020

Otevřeli jsme novou prodejnu brusiva v Ústí nad Labem

Vzduchové brusky ATA Tools

Vzduchové brusky ATA Tools

27.2.2019

Jsme autorizovaným distributorem vzduchových brusek ATA Tools s vlastním servisním střediskem.

Kontaktujte nás

Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.